ПОЛІССЯ
 
ПРО ПОЛІССЯ
 
ПОЛІССЯ ЗАПОВІДНЕ
 
ЧУДЕСА ПОЛІССЯ
 
ТАЄМНИЦІ ПОЛІССЯ
 
РЕКОМЕНДУЄМО


ДРУЖНІ САЙТИ


Код кнопки нашого сайту:

 
 
 

Вузькоколійка Полісся (Рівненщина)

Є такий чудовий альбом світлин Олексія Нагорнюка «Вузькоколійка. 106 кілометрів Полісся». В альбомі, як у «чорній скринці" прихована захоплююча розповідь про таке цікаве явище, як вузькоколійна залізниця Антонівка - Зарічне, що знаходиться у Володимирецькому та Зарічненському районах, на північному заході Рівненської області. «Поїздок», «кукушка», «вузька» - так називає її місцеве населення . Ця залізниця є однією з найдовших діючих вузькоколійних залізниць у Європі. Відстань між двома кінцевими станціями становить 106 кілометрів. Особливий інтерес являє те, що колія проходить мальовничою лісистою місцевістю серед боліт, заказників, Рівненського природного заповідника, поміж чарівних озер. Населенні пункти, які обслуговує залізниця, мають давню цікаву історію, зберігають цікавий побут та архітектуру.

Вважається, що залізницю побудовано в 1895 році, але за деякими відомостями вважається, що будівництво вузькоколійки відбулося на початку першої світової війни. В роки другої світової війни залізницю зруйнували. Поновили в 1946 році, а сучасного вигляду залізниця набула у 1968 році, коли її подовжили до районного центру Зарічне. В 90-х роках минулого століття на залізниці припинено вантажні перевезення, але залізницю не закрили, і досі вона функціонує як пасажирська та є важливим пасажирським засобом у регіоні. Поїзди складаються з 2-4 вагонів і рухаються з швидкістю 26-55 кілометрів на годину та мають 19 зупинок. Найбільші станції на колії – Володимирець, Біла, Острівськ, Зарічне. Всю відстань міні-поїзд долає за чотири години.

Альбом світлин вражає мальовничістю місцевості та цікавими історичними відомостями про поліський край. Високохудожні світлини автора та глибина історичних та етнографічних досліджень автора теж є великою та приємною несподіванкою. Його видання здійснено за рахунок гранту Президента України Віктора Ющенка. Це цікаве видання презентовано в Україні та Польщі. Більшість світлин альбому окремо презентувалися на виставці «Обличчя Полісся» у листопаді 2008 року у польському місті Люблін.

Окремої невеличкої розповіді заслуговує і автор альбому - етнограф, культурознавець та фотомайстер Олексій Нагорнюк, який займається документуванням традиційної культури українського Полісся, вивчає пісні, фольклор та побут, знімає у вигляді етнографічного кіно. Важливою галуззю зацікавлень є традиційний народний спів регіону. У 2004 році автор брав участь у створенні гурту «Селюки», що опановує практику традиційного українського чоловічого співу, брав участь у здійсненні багатьох інших музичних проектів в Україні та Польщі.

Альбом світлин є своєрідним щоденником вражень, складеним в етнографічних наукових експедиціях, що проходили в різних куточках Полісся, від людей та захоплення чарівними краєвидами.

Автор: Анатолій Авдєєв
Джерело: ХайВей (http://h.ua/story/167241)

 
НА ЗАМІТКУ
 
СТАТИСТИКА
 
 
   
 
         |       ПОЛІССЯ       |