ПОЛІССЯ
 
ПРО ПОЛІССЯ
 
ПОЛІССЯ ЗАПОВІДНЕ
 
ЧУДЕСА ПОЛІССЯ
 
ТАЄМНИЦІ ПОЛІССЯ
 
РЕКОМЕНДУЄМО


ДРУЖНІ САЙТИ


Код кнопки нашого сайту:

 
 
 

Вузькоколійка „Поліський трамвай“

На базі найдовшої діючої вузькоколійки в Європі „Зарічне-Антонівка“, що сполучає Зарічненський та Володимирецький райони Рівненщини, розробляється відразу декілька туристичних маршрутів. У 2009 році тут стартуватиме проект „Поліський трамвай“, на що з держбюджету буде надано 500000 гривень.

Як передає УНІАН, про це повідомили організатори прес-туру місцями, де курсує знаменита на рівненському Поліссі „кукушка“ (місцеві жителі так називають маленький поїзд, який курсує вузькоколійкою).

Зокрема, як повідомив учасникам прес-туру начальник управління економіки Зарічненської райдержадміністрації Іван Корець, на вузькоколійному маршруті у Володимирецькому та Зарічненському районах у наступному році планують запустити два нові туристичні потяги. Буде створено і 5 туристичних маршрутів. Окрім півмільйона гривень державних коштів, 250000 грн. надійдуть з районних бюджетів. Вже у цьому році обласна влада на таку добру справу виділила 100000 гривень.

Окрім проекту "Поліський трамвай" районна влада Зарічного планує розробити й інші туристичні маршрути. Зокрема, подорожі озерами та річками Полісся. Населені пункти, які обслуговує найбільша у Європі вузькоколійка, мають давню історію і подекуди зберегли традиційний устрій життя. На зупинках, які робить „кукушка“, можна назбирати грибів, ягід, порибалити чи відпочити на озерах, багатих на гліцерин. А віднедавна пропонують відпочинок в агросадибах та взяти участь у традиційних обрядових святах.

На сьогодні квиток на проїзд по всьому маршруту (від с.Антонівка до райцентру Зарічне) довжиною 106 кілометрів коштує лише 6 гривень 70 копійок.

Ще років 30-40 тому вузькоколійок в Україні були десятки: ними возили сировину для цукрових заводів на Поділля, ліс в Карпатах, торф до Полісся, і, звичайно, пасажирів.

Зараз вузькоколійок в Україні залишились одиниці, і вони стали місцями паломництва туристів. Так, в Карпатах залишилися всього дві діячі вузькоколійки - в Івано-Франківській і Закарпатській області.

До речі, якісно організовану подорож Поліським трамваєм можна замовити на сайті відомого туроператора «Терра Інкогніта» у розділах Екотуризм та Клубні тури.

Джерело: newsru.ua/ukraine/27oct2008/vuzkokolijka.html

 
НА ЗАМІТКУ
 
СТАТИСТИКА
 
 
   
 
         |       ПОЛІССЯ       |