ПОЛІССЯ
 
ПРО ПОЛІССЯ
 
ПОЛІССЯ ЗАПОВІДНЕ
 
ЧУДЕСА ПОЛІССЯ
 
ТАЄМНИЦІ ПОЛІССЯ
 
РЕКОМЕНДУЄМО


ДРУЖНІ САЙТИ


Код кнопки нашого сайту:

 
 
 

Малі хижаки Поліського заповідника

Куниця є звичайним видом хижих ссавців у Поліському заповіднику. Розміром вона трохи більше за домашню кішку. Має довгий тулуб, короткі чіпкі лапи, пухнастий хвіст, загострений писок і широко розставлені вуха. Шерсть бурого кольору, підшерсток палевий. Іменем куниці названо велику родину близьких і дальніх родичів з ряду хижаків.
Куниця дуже гнучка і спритна, їй доступна будь-яка ділянка лісу. Полює куниця на полівок і білок, сонь і зайців, рябчиків і синиць, може вполювати навіть такого великого птаха як глухар. Із задоволенням ласує горіхами, медом, ягодами чорниці, горобини, шипшини. Не відмовляється від великих комах, жаб, ящірок, яєць різних тварин.

Також дуже чисельним в заповіднику хижаком є лисиця, причому в останні роки її кількість збільшується. На думку багатьох дослідників це дуже негативне явище з багатьох причин, і перш за все через те, що лисиця у великій мірі скорочує кормові ресурси хижих ссавців і крім того, вона ускладнює епізоотичну обстановку в угіддях, адже вона є переносником цілого ряду хвороб, в тому числі сказу. Крім того лисиці часто переслідують і знищують інших дрібних видів хижаків.

Є в заповіднику такі рідкісні в країні види хижаків як борсук, європейська норка, видра, горностай. Перспектив для збереження європейської норки в Україні майже не залишилось, її повсюдно витіснює акліматизована американська норка. Ареал видри обмежується кількістю незарегульованих річок (зимова непридатність). Існує помірний прес полювання на цю тварину.

Чисельність горностая, невеликого за розміром хижака з родини кунячих, в Україні в останні десятиліття постійно скорочується. В минулому хутро цієї тварини дуже цінувалось. Горностай сильно відчуває на собі вплив людини, який постійно зростає. В заповіднику горностай є звичайним, хоча і нечисельним видом, щільність якого постійно скорочується.

Також в межах резервату мешкають інші види хижих ссавців: тхір чорний, єнотоподібний собака, ласка, кажани.

Сергій Жила, Роман Маленков

За матеріалами ukrainainkognita.org.ua

 
НА ЗАМІТКУ
 
СТАТИСТИКА
 
 
   
 
         |       ПОЛІССЯ       |